بانوی دوعالم میلاد یوسفت خجسته باد

دلم برای تو امشب تنگ است ای گل نرگس!

   ببین زمانه چه ننگ است ای گل نرگس!

   غمی به گوشه قلبم کمین همی کرده است

   زمانه با من بر سر جنگ است ای گل نرگس!

   فسرده ام و اینک غمی به دل دارم

   غمم به سختی سنگ است ای گل نرگس!

   تپید این دل من در هوای دیدارت

   بیا که ناز تو برای من همچو چنگ است ای گل نرگس!

   اگر تو بیایی بنفشه می خندد!

   بهار با تو قشنگ است ای گل نرگس!

/ 10 نظر / 14 بازدید
سايت و انجمن عشق سرا عاشقي ....محفلي براي عاشقان (بازگشايي مجدد و دعوت به همکاري)

دوست عزيز سلام سايت و انجمن عشق سرا عاشقي asheghisara.ir بلاخره بعداز چند سال تعطيلي مجددا اغاز به کار کرده است لطفا با حظور گرم خودتان عشق سرا را رونقي دوباره بدهيد لازم به ذکر است که عشق سرا در زمينه گفتگوهاي عاشقانه و درد و دل هاي عاشقانه و خاطرات و داستان و...کلا هر چيزي در زمينه عشق و عاشقي فعاليت مي کند و همچين سايت عشق سرا داراي بخش هاي مانند تالار هاي گفتگو (انجمن ها ) انواع فال و طالع بيني بخش خبر و.... ما براي مديريت انجمن ها به دنبال افراد فعال و علاقمند هستيم اگر شما حس مي کنيد در انجمن هاي عشق سرا مي توانيد مديريت کنيد و مي توانيد روزانه حداقل يک ساعت وقت بگذاريد مي توانيد با ما در تماس باشيد راه هاي تماس با ما در بالاي صفحات سايت و انجمن اعلام شده است با کليک روي لينک تماس با ما asheghisara.ir و همچنين يک خواهش هم از شما عزيز دارم که اگر عشق سرا عاشقي را مناسب ديديد در وبلاگ خود به عشق سرا عاشقي يک لينک يا يک پست براي معرفي عشق سرا عاشقي بدهيد در اخر براي شما ارزوي موفقيت مي کنم. asheghisara.ir با احترام مديريت سايت و انجمن عشق سرا

غریب آشنا

وظایف منتظر حقیقی در عصر غیبت: با توجه به کلیت «نظام اندیشه اسلامی» می توان گفت مسئولیت های انسان به دو دسته فردی و اجتماعی تقسیم می شود. از دیدگاه اسلام نه رشد فردی انسان فدای توسعه اجتماعی می شود، و نه پیشرفت جامعه، فدای تعالی فردی؛ بلکه همواره توازنی بین آن دو وجود دارد؛ هم رشد فردی متوقف بر رشد اجتماعی است و هم رشد اجتماعی متوقف بر رشد فردی. بنابراین: فرد مسلمان همچنان که باید به رشد فردی خویش اهمیت دهد، باید به وظایف اجتماعی خویش نیز بهاء دهد. چنانچه پیش از این نیز گفته شد، وظیفه اصلی ما در عصر غیبت حرکت در جهت فراهم سازی مقدمات ظهور حضرت ولی عصر (عج) می باشد. زیرا تا جامعه به رشد مطلوب نرسد، ظهور حضرت نیز تحقق نخواهد یافت. و برای رشد اجتماع نیز ابتدا باید رشد فردی افراد تحقق یابد. بنابراین وظیفه منتظرانه ما ایجاب می کند که مقدمات ظهور ایشان را در دو بعد فردی و اجتماعی فراهم سازیم.

غریب آشنا

وظایف فردی: 1) خودسازی و تهذیب نفس 2) فهم عمیق اندیشه های دینی 3) تخصص و مهارت 4) ارتباط عاطفی با امام عصر (عج) 5) سلامت جسمانی و نشاط درونی

غریب آشنا

خودسازی و تهذیب نفس: اصلاح خویش، دوری از گناه و کسب معنویت جزو مهمترین وظایف فردی ماست. اگر ما بتوانیم در این بخش موفق باشیم، آنگاه می توانیم در سطح جامعه نیز تأثیر گذار داشته باشیم، به تعبیر حضرت امام (ره): «منتظران مصلح، خود باید صالح باشند.

غریب آشنا

فهم عمیق اندیشه های دینی: تلاش برای فهم دقیق «اسلام ناب» و مطالعه و تحقیق در مورد آن و تقویت فهم عقلانی دین، از دیگر وظایف مهم ماست. ما تا اسلام را به خوبی نفهمیم، نمی توانیم در اجرای آن موفق باشیم. پس کسب «معرفتی جامع از دستگاه فکری اسلام» (شمول اسلام در همه ابعاد زندگی انسانی)، و شناسایی انحرافات به وجود آمده در فهم آن، و شناخت راه کارهای اجرایی کردن تعالیم اسلامی، می تواند سهم بسزایی در تقویت «نگاه عالمانه» ما به دین داشته باشد.

غریب آشنا

تخصص و مهارت: کسب توانایی ها و مهارتهایی که ما را برای ورود به عرصه اجتماعی و نقش آفرینی اجتماعی در عصر غیبت آماده کند، وظیفه دیگر ماست. هر کس باید متناسب با علایق و سلایق و توانایی های خویش و با توجه به نیازهای محیط اطراف خود در زمینه علمی یا مهارتی، تخصص ها، دانش ها و تجربیات لازم را کسب کند. بنابراین ما باید در انتخاب رشته، انتخاب شغل، انتخاب مهارتها و تخصص هایی که می خواهیم فرابگیریم، به وظیفه منتظرانه خویش توجه کنیم، و سعی کنیم بر اساس این «نگاه منتظرانه» آن مسائل را بسنجیم.

غریب آشنا

ارتباط عاطفی با امام عصر (عج): در کنار مسائلی که ذکر شد، باید سعی کنیم که از نظر عاطفی نیز پیوندی با امام عصر داشته باشیم و روز به روز نیز این پیوند را تقویت کنیم. دعا برای تعجیل فرج، توسل و استغاثه به ایشان، مناجات و ذکر، شرکت در مجالس منتسب به ایشان، خواندن دعاهای وارده همچون دعای عهد، دعای ندبه و ...، می تواند در تقویت این بعد عاطفی کمک کند.

غریب آشنا

سلامت جسمانی و نشاط درونی: ما شرعا موظفیم که با تغذیه خوب، نرمش و ورزش جسمی تن درست، و با گردش و تفریحات سالم نشاطی درونی داشته باشیم، و با پیشگیری از بروز بیماری ها در حفظ سلامت جسمانی خویش بکوشیم. جسم انسان یکی از ابزارهای مهم برای تعالی روح است. اگر می خواهیم در تعالی روح خود و جامعه موثر باشیم باید به حفظ سلامتی جسم خویش نیز بها دهیم. انسانی که از انواع مریضی ها و گرفتاری های جسمی رنج می برد و یا دچار رخوت و کسلی است، نمی تواند برای رشد خویش و جامعه گامی بردارد. پس حفظ نشاط و طراوت جسمانی ضرورتی مهم برای انسان منتظر است. به همین خاطر است که در دعای کمیل که دعایی عرفانی است، از خداوند می خواهیم به ما قدرت جسمانی بدهد: «قو علی خدمتک جوارحی»

غریب آشنا

قطعا کسانی می توانند، در جهت تحقق اهداف امام زمان (چه در زمان غیبت و چه در عصر ظهور) حرکت کنند، که بتوانند در هر پنج زمینه (یک: بعد اخلاقی و معنوی؛ دو: بعد عقلانی و معرفتی؛ سه: بعد تخصص و مهارتی؛ و چهار: بعد عاطفی و توسلی و پنج: بعد جسمی و جوارحی) به «رشدی جامع و متوازن» برسند.

* آبجي صبا *

وقتی سکوت خدا را در برابر راز و نیازت دیدی نگو خدا با من قهر است! او به تمام کاینات فرمان سکوت داده تا حرف دلت را بشنود... پس حرف دلت را به او بگو ... الهی بحق ماه قشنگ رمضان هیچکدام از آرزوهایت ، آرزو نماند ... آمین یا رب العالمین سلاااااااااام . حلول ماه پر خير و بركت رمضان مبارك :گل: تو لحظه هاي زيباي سحر و افطار ، التماس دعا [لبخند]